9 lives / The number of the Beast / Episode 6, Tallinn 9mm Shooting Cave. Briefings, registration na match. Match to prakticheskoy strelbe (IPSC)

9 lives / The number of the Beast / Episode 6

9 lives / The number of the Beast / Episode 6

Level II. Handgun, 9mm Shooting Cave, Tallinn, Estonia

Match dates: from 07.12.2018 to 09.12.2018
Number of stages: 7
Minimum rounds: 121
Number of squads: 19
Shooters per squad: 50
Participation fee: 31 euro Dlya chlenov kluba 9mm and 36 euro Dlya chlenov drugikh klubov.
Ammo cost at the range: 0.2 euro
Match arranged by: 9mm Shooting Club
Match director: Eugeniy Travin
RM: Andrey Fjodorov
SO: Sergei Sinjagin
QM: Aleksandr Sinjagin
Stages design: Andrey Fjodorov
Contacts: , 5018133
Match webpage: https://is.ipsc.ee/?action=ipsc_calendar_view_match_datasheet&match_id=1664
Briefings

Registration: pay on arrival.
Registration deadline: 09.12.2018

Match finished 09.12.2018

match results


Match description

The 6-th match, which continies a series of events of the level 2 in the shooting club 9mm Lasketiir.

Schedule
https://is.ipsc.ee/?action=ipsc_calendar_view_match_datasheet&match_id=1861


Registration tolko cherez Infosistemu is.ipsc.ee !!!!

Prematch

Squad 1

Meindok E. (EE, production/minor)

Squad 2

Brodski D. (EE, production/minor)

Karpov D. (EE, production/minor)

Kozlov V. (EE, production/minor)

Volkov S. (EE, production/minor)

Novi M. (EE, standard/minor)

Mandre M. (EE, standard/minor)

Squad 3

Kull M. (EE, production/minor)

Peterson O. (EE, production/minor)

Uuk V. (EE, classic/minor)

Petrov Y. (EE, production optics/minor)

Squad 4

Fadeeva O. (EE, production/minor)

Mihhailov-Erlich A. (EE, production/minor)

Nikitin S. (EE, production/minor)

Vassiljev A. (EE, production/minor)

Oismaa R. (EE, standard/minor)

Kikkas O. (EE, production optics/minor)

Squad 5

Parik R. (EE, production/minor)

Sulemenkov I. (EE, production/minor)

Tkatsjov D. (EE, production/minor)

Desyatnik V. (EE, production/minor)

Squad 6

Kivik-Org E. (EE, standard/minor)

Balasov N. (EE, standard/minor)

Vinogradov s. (EE, production/minor)

Squad 7

Drozdetskiy A. (EE, production/minor)

Kolos J. (EE, production/minor)

Martsenko N. (EE, production/minor)

Ujazin R. (EE, production/minor)

Saganov K. (EE, standard/major)

Squad 8

Gretsenko T. (EE, standard/minor)

Linap I. (EE, production/minor)

Prohhorov M. (EE, production/minor)

Sedlinski S. (EE, production/minor)

Squad 9

Mulenko J. (EE, production/minor)

Barinov K. (EE, standard/minor)

Marmor N. (EE, standard/minor)

Miina V. (EE, standard/major)

Org N. (EE, production/minor)

Squad 10

Kurg M. (EE, production/minor)

Bobkin S. (EE, open/major)

Valge A. (EE, open/major)

Leetsi L. (EE, classic/minor)

Reponen E. (EE, classic/major)

Sinnep S. (EE, classic/minor)

Squad 11

Ratas J. (EE, production/minor)

Serenok A.A. (EE, production/minor)

Vihtre K. (EE, production/minor)

Vilokas K. (EE, production/minor)

Volter A. (EE, production/minor)

Oskirko S.D. (RU, open/minor)

Uronen H. (FI, open/major)

Squad 12

Ivanotsev S. (EE, production/minor)

Nedorezov A. (EE, production/minor)

Kleschin E. (EE, standard/major)

Kremm A. (EE, standard/minor)

Pinka K. (EE, standard/minor)

Breideks D. (EE, production/minor)

Buratševski G.L. (EE, production/minor)

Squad 13

Kurg J. (EE, production/minor)

Squad 14

Skrebnev A. (EE, production/minor)

Katalov I. (EE, classic/major)

Sinjagin A. (EE, production/minor)

Fjodorov A. (EE, standard/minor)

Squad 15

Squad 16

Squad 17

Squad 18

Squad 19

Kirsimaa S. (EE, production/minor)

Stepanov A. (EE, production/minor)

Kull J. (EE, standard/minor)

Marder R. (EE, standard/minor)

Saganov K. (EE, standard/major)

Sipelgas A. (EE, standard/minor)

Ujazin R. (EE, production/minor)

Kull M. (EE, production/minor)

Waiting list

Braun R. (EE, production/minor)

« back to the match calendar

Blog about practical shooting   About project   FAQ   Help   Matches results   Tickers   Kalendar v forme iCal       Feedback form   Privacy policy   Terms of use © 2011-2018 Elgoda UAB