ESL III, Tallinn NPK and Kopli-103 Shooting Ranges. Briefings, registration na match. Match to prakticheskoy strelbe (IPSC)

ESL III

Level III. Handgun, NPK and Kopli-103 Shooting Ranges, Tallinn, Estonia

Match dates: from 17.11.2018 to 19.11.2018
Number of stages: 12
Minimum rounds: 200
Number of squads: 20
Shooters per squad: 1
Participation fee: 60 EUR
Ammo cost at the range: 0.20 EUR
Match arranged by: TPSC
Match director: Pavel Tochilin
RM: Dmitriy Udras
SO: Mikhail Sirotenko
Contacts: , +372 5111141
Match webpage: https://is.ipsc.ee/?action=ipsc_calendar_view_match_datasheet&match_id=1493
Briefings

Registration: shooter can choose any squad with empty slots, but slot reservation will be done only after request approval from match organizers.
Registration deadline: 16.11.2018

Match finished 19.11.2018

match results


Match description

In-door match. Strelyaetsya za 1 den v 2-ukh tirakh:
1. NPK Shooting Range, Turu plats 3, Tallinn
2. Kopli103 Shooting Range, Kopli 103, Tallinn

Prematch

Squad 1

Kuus K. (EE, production/minor)

Squad 2

Kalme G. (EE, production/minor)

Labasov A. (EE, standard/minor)

Kalme A. (EE, open/minor)

Zubenko A. (EE, open/major)

Squad 3

Karpov D. (EE, production/minor)

Koltsov S. (EE, production/minor)

Movko S. (EE, production/minor)

Nikitin S. (EE, production/minor)

Saganov K. (EE, production/minor)

Kleschin E. (EE, standard/major)

Levada S. (EE, production optics/minor)

Squad 4

Kull M. (EE, standard/minor)

Schon E. (EE, production/minor)

Sillaots K. (EE, standard/minor)

Reivali C. (EE, production/minor)

Squad 5

Sosaar S. (EE, production/minor)

Kivik-Org E. (EE, standard/minor)

Sosaar A.V. (EE, standard/minor)

Vastrik D. (EE, production/minor)

Squad 6

Jeletski A. (EE, production/minor)

Kikkas O. (EE, production optics/minor)

Squad 7

Gubin I.N. (RU, standard/major)

Squad 8

Squad 9

Squad 10

Squad 11

Buratsevski G. (EE, production/minor)

Mulenko J. (EE, production/minor)

Leetsi L. (EE, classic/minor)

Uuk V. (EE, classic/minor)

Squad 12

Lebedev J. (EE, production/minor)

Lebedev S. (EE, production/minor)

Barinov K. (EE, standard/minor)

Squad 13

Brodski D. (EE, production/minor)

Serenok A.A. (EE, production/minor)

Oismaa R. (EE, standard/minor)

Squad 14

Reponen E. (EE, production/minor)

Sibul E. (EE, production/minor)

Kuuse T. (EE, standard/minor)

Trofimov N. (EE, open/major)

Joe A. (EE, production optics/minor)

Squad 15

Braun R. (EE, production/minor)

Fadeev A.L. (EE, production/minor)

Squad 16

Feldman V. (EE, production/minor)

Kidjajev J. (EE, production/minor)

Zeltser R. (EE, production/minor)

Zemscova V. (EE, production/minor)

Valge A. (EE, open/major)

Squad 17

Squad 18

Squad 19

Squad 20

Korotkov D. (EE, production/minor)

Vilba P. (EE, production/minor)

Tochilin P. (EE, standard/major)

Udras D. (EE, standard/major)

Waiting list

« back to the match calendar

Blog about practical shooting   About project   FAQ   Help   Matches results   Tickers   Kalendar v forme iCal       Feedback form   Privacy policy   Terms of use © 2011-2018 Elgoda UAB