Finalnyy etap Kubka 'Yantarnyy handgun' to prakticheskoy strelbe, Kaliningrad g. Kaliningrad, st. Ozernaya 31 a, korp.1 SSK 'DOSAAF'. Briefings, registration na match. Match to prakticheskoy strelbe (IPSC)

Finalnyy etap Kubka "Yantarnyy handgun" to prakticheskoy strelbe

Level I. Handgun, g. Kaliningrad, st. Ozernaya 31 a, korp.1 SSK "DOSAAF", Kaliningrad, Russia

Match dates: from 14.12.2018 to 15.12.2018
Number of stages: 5
Minimum rounds: 85
Number of squads: 3
Shooters per squad: 15
Participation fee: Shooter registration 1000 RUR, registration chlena of team 500 RUR
Ammo cost at the range: 9Kh19 15 RUR
Match arranged by: Strelkovyy klub "Amber Ekstrim Gan Grupp"
Match director: Korolev Andrey
RM: Umanskiy Vyacheslav
SO: Yanush Ruslan
Stages design: Korolev Andrey
Contacts: , +7(4012)52-11-92
Briefings

Registration: pay on arrival.
Registration deadline: 15.12.2018

Match description

  14 dekabrya 2018 goda.
18.00 - 20.00
- prematch dlya ROs, ofitsialnykh lits and gostey.

  15 dekabrya 2018 goda.
8.00 – 9.00 - registration uchastnikov.
9.00 – 9.15 - torzhestvennoe opening ceremony.
9.15 - 13.00 – provedenie sorevnovaniya.

Personal zachet (minimum to 85 shots na kazhdogo a new shooter v lichnom zachyete).
Dva short, two medium and odno long uprazhneniya lichnogo zacheta (maksimalnoe kolichestvo shots ne ogranicheno):
Stage v„–1, long, kolichestvo shots 31;
Stage v„–2, medium, kolichestvo shots 17;
Stage v„–3, medium, kolichestvo shots 15;
Stage v„–4, short, kolichestvo shots 12;
Stage v„–5, short, kolichestvo shots 10;
Po rezultatam lichnogo zacheta sredi luchshikh 8-and shooters provoditsya shoot-off dlya opredeleniya
luchshego a new shooter sorevnovaniya.

Prematch

Umanskiy V.M. (RU, production/minor)

Korolev A.V. (RU, production/minor)

Yukhimchuk V.S. (RU, production/minor)

Loktionov A.Yu. (RU, classic/minor)

Chizhov S.A. (RU, classic/minor)

Squad 1

Romantsov A.G. (RU, production/minor)

Nazarenko S.N. (RU, production/minor)

Petrov A.V. (RU, production/minor)

Grebelnik Yu.M. (RU, production/minor)

Demyanov A.V. (RU, production/minor)

Petrov S.A. (RU, production/minor)

Zaytsev Yu.K. (RU, classic/minor)

Squad 2

Khromov A.S. (RU, production/minor)

Vasilev D.D. (RU, production/minor)

Paraskevich P.S. (RU, production/minor)

Kryndina V.M. (RU, production/minor)

Demahhin G. (EE, production/minor)

Agaev A.T. (RU, production/minor)

Glushakov S.S. (RU, production/minor)

Korzhevskiy A.N. (RU, production/minor)

Squad 3

Sapenkov D.V. (RU, classic/minor)

Fedchenko S.Yu. (RU, production/minor)

Morozov E.I. (RU, production/minor)

Pavlovich S.A. (RU, classic/minor)

Marfin A.A. (RU, production/minor)

Bondyugov A.G. (RU, production/minor)

Semchenko S.A. (RU, production/minor)

Waiting list

You should authorize to register on matches and/or change your profile details.

« back to the match calendar

Blog about practical shooting   About project   FAQ   Help   Matches results   Tickers   Kalendar v forme iCal       Feedback form   Privacy policy   Terms of use © 2011-2018 Elgoda UAB