Finalnyy etap Kubka DOSAAF RF Kaliningradskoy oblasti to prakticheskoy strelbe from handgun, Kaliningrad g. Kaliningrad, st. Ozyernaya, 31 a, SSK DOSAAF. Briefings, registration na match. Match to prakticheskoy strelbe (IPSC)

Finalnyy etap Kubka DOSAAF RF Kaliningradskoy oblasti to prakticheskoy strelbe from handgun

Level I. Handgun, g. Kaliningrad, st. Ozyernaya, 31 a, SSK DOSAAF, Kaliningrad, Russia

Match dates: from 16.11.2018 to 17.11.2018
Number of stages: 5
Minimum rounds: 86
Number of squads: 3
Shooters per squad: 15
Participation fee: Shooter registration - 1000 RUR, registration chlena of team - 500 RUR
Ammo cost at the range: 9Kh19 - 15 RUR
Match arranged by: SSK DOSAAF.RF Kaliningradskoy obl., SC "Amber Ekstrim"
Match director: Korolev Andrey
RM: Umanskiy Vyacheslav
SO: Yanush Ruslan
Stages design: Korolev Andrey
Contacts: , +7(4012)52-11-92 +7(921)261-87-32
Briefings

Registration: pay on arrival.
Registration deadline: 16.11.2018

Match finished 17.11.2018


Match description

16 noyabrya 2018 goda.
18.00 - 20.00 - prematch dlya ROs, ofitsialnykh lits and gostey.
17 noyabrya 2018 goda.
8.00 – 9.00 - registration uchastnikov.
9.00 – 9.15 - torzhestvennoe opening ceremony.
9.15 - 13.00 – provedenie sorevnovaniya.
Struktura sorevnovaniya:
Personal zachet (minimum to 88 shots na kazhdogo a new shooter v lichnom zachyete).
Dva short, two medium and odno long uprazhneniya lichnogo zacheta (maksimalnoe kolichestvo shots ne ogranicheno):
Stage v„–1, long, kolichestvo shots 32;
Stage v„–2, medium, kolichestvo shots 18;
Stage v„–3, medium, kolichestvo shots 14;
Stage v„–4, short, kolichestvo shots 12;
Stage v„–5, short, kolichestvo shots 10;
Po rezultatam lichnogo zacheta sredi luchshikh 8-and shooters provoditsya shoot-off dlya opredeleniya
luchshego a new shooter sorevnovaniya.

Prematch

Korolev A.V. (RU, production/minor)

Umanskiy V.M. (RU, production/minor)

Chizhov S.A. (RU, production/minor)

Yanush R.V. (RU, production/minor)

Yukhimchuk V.S. (RU, production/minor)

Squad 1

Romantsov A.G. (RU, production/minor)

Petrov A.V. (RU, production/minor)

Nazarenko S.N. (RU, production/minor)

Grebelnik Yu.M. (RU, production/minor)

Zaytsev Yu.K. (RU, classic/minor)

Demyanov A.V. (RU, production/minor)

Yushkov A.I. (RU, production/minor)

Sapenkov D.V. (RU, classic/minor)

Petrov S.A. (RU, production/minor)

Squad 2

Agaev A.T. (RU, production/minor)

Pechenkin D.P. (RU, production/minor)

Korzhevskiy A.N. (RU, production/minor)

Bykov O.A. (RU, production/minor)

Stepanchenko A.V. (RU, production/minor)

Fedchenko S.Yu. (RU, production/minor)

Squad 3

Toropov P.B. (RU, production/minor)

Waiting list

« back to the match calendar

Blog about practical shooting   About project   FAQ   Help   Matches results   Tickers   Kalendar v forme iCal       Feedback form   Privacy policy   Terms of use © 2011-2018 Elgoda UAB