XXI otkrytyy turnir to prakticheskoy strelbe pamyati Ivana Kokorina, Arkhangelsk UTs 'Professional'. Briefings, registration na match. Match to prakticheskoy strelbe (IPSC)

XXI otkrytyy turnir to prakticheskoy strelbe pamyati Ivana Kokorina

XXI otkrytyy turnir to prakticheskoy strelbe pamyati Ivana Kokorina

Level I. Handgun, UTs "Professional", Arkhangelsk, Russia

Match dates: from 06.12.2018 to 07.12.2018
Number of stages: 9
Minimum rounds: 146
Number of squads: 6
Shooters per squad: 10
Ammo cost at the range: 20 RUR
Match arranged by: UTs "Professional", RSOO "Federatsiya prakticheskoy strelby Arkhangelskoy oblasti"
Match director: Andrey Plakhin
RM: Andrey Sapryko
Contacts: , 8-911-552-69-35; 8-960-003-09-36
Match invitation

Registration: shooter can choose any squad with empty slots, but slot reservation will be done only after request approval from match organizers.
Registration deadline: 05.12.2018

Match description

06 dekabrya:
07:30-08:00 - registration uchastnikov turnira (1,2,3 skvoda), proverka oruzhiya
08:00-17:00 - sorevnovaniya v lichnom and komandnom zachetakh
17:00-18:00 - interim results, sudeyskiy brifing
07 dekabrya:
07:30-08:00 - registration uchastnikov turnira (4,5,6 skvoda), proverka oruzhiya
08:00-17:00 - sorevnovaniya v lichnom and komandnom zachetakh
09:30-10:00 - torzhestvennoe opening ceremony turnira
17:00-18:00 - duelnaya strelba
18:00-18:30 - podvedenie itogov, award ceremony

06 dekabrya strelyayut skvoda 1,2,3 v klassicheskom klasse!!!
07 dekabrya strelyayut skvoda 4,5,6 v standartnom klasse!!!



Squad 1

Ovsyannikov A.N. (RU, classic/minor)

Bokovikov P.A. (RU, classic/minor)

Katin S.V. (RU, classic/minor)

Flegontov A.A. (RU, classic/minor)

Ogarkov D.V. (RU, classic/minor)

Kushkov I.A. (RU, classic/minor)

Rakintsev A.A. (RU, classic/minor)

Sachivko A.A. (RU, classic/minor)

Squad 2

Tsukanov P.O. (RU, classic/minor)

Lyutikov V.A. (RU, classic/minor)

Kulachenko I.I. (RU, classic/minor)

Starodumov V.N. (RU, classic/minor)

Kulakin A.I. (RU, classic/minor)

Babere V.K. (RU, classic/minor)

Pankov E.A. (RU, classic/minor)

Squad 3

Menshikov S.V. (RU, classic/minor)

Drozdov R.A. (RU, classic/minor)

Shchekin R.A. (RU, classic/minor)

Yakovlev N.E. (RU, classic/minor)

Panaintiy G.I. (RU, classic/minor)

Shestakov A.A. (RU, classic/minor)

Squad 4

Tsernikel V.A. (RU, standard/minor)

Bakshanov A.S. (RU, standard/minor)

Budnitskiy M.V. (RU, standard/minor)

Pinaevskiy I.V. (RU, standard/minor)

Chukhchin M.N. (RU, standard/minor)

Rudenko G.V. (RU, standard/minor)

Vlasyuk M.Yu. (RU, standard/minor)

Borin S.V. (RU, standard/minor)

Squad 5

Markov I.A. (RU, standard/minor)

Tsegalko A.A. (RU, standard/minor)

Tsegalko A.N. (RU, standard/minor)

Belozyerov N.A. (RU, standard/minor)

Korepin I.M. (RU, standard/minor)

Drobachevskiy D.L. (RU, standard/minor)

Tsubera V.V. (RU, standard/minor)

Bashmakov D.A. (RU, standard/minor)

Squad 6

Khomenko G.G. (RU, standard/minor)

Mozgalev V.A. (RU, standard/minor)

Galashev O.A. (RU, standard/minor)

Gramnitskiy A.O. (RU, standard/minor)

Polyakov A.A. (RU, standard/minor)

Kostyuk E.A. (RU, standard/minor)

Kotelnikov M.S. (RU, standard/minor)

Waiting list

Plakhin A.N. (RU, classic/minor)

Boronenko I.P. (RU, standard/minor)

Mokshin A.N. (RU, standard/minor)

Selivanov D.V. (RU, standard/minor)

Mitusov N.V. (RU, classic/minor)

Shergin V.N. (RU, classic/minor)

Popov M.V. (, classic/minor)

Tsaplin A.V. (RU, standard/minor)

Volkov M.V. (RU, standard/minor)

Korzakov I.Yu. (RU, classic/minor)

Belyaevskiy D.V. (RU, classic/minor)

Gulyaev S.N. (RU, classic/minor)

Karev D.A. (RU, classic/minor)

Pavlov R.A. (RU, classic/minor)

Sibirtsev A.V. (RU, classic/minor)

Bykov E.A. (RU, classic/minor)

You should authorize to register on matches and/or change your profile details.

« back to the match calendar

Blog about practical shooting   About project   FAQ   Help   Matches results   Tickers   Kalendar v forme iCal       Feedback form   Privacy policy   Terms of use © 2011-2018 Elgoda UAB